Лабораторія спектральних і хімічних методів аналізу

Хіміко-аналітична лабораторія ІГГГК НАН України

Про лабораторію.

Хіміко-аналітична лабораторія, яка є у складі ІГГГК НАН України, в черговий раз підтвердила свою технічну компетентність, пройшовши добровільне оцінювання системи керування вимірюваннями на відповідність вимогам ДСТУ ISO 10012:2005 «Системи керування вимірюваннями. Вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання» та отримавши Свідоцтво про відповідність системи керування вимірюваннями № РЛ 035/24 від 05 червня 2024 р., чинне 5 років, видане Львівським науково-виробничим центром стандартизації, метрології та сертифікації ДП «Львівстандартметрологія». У своїй діяльності хіміко-аналітична лабораторія керується Законами України, екологічними нормативними документами, законодавчими актами, статутом ІГГГК НАН України, “Положенням про вимірювальну лабораторію”, “Настановою з якості” і забезпечує проведення метрологічних робіт відповідно до галузі вимірювальних можливостей. Головною метою вимірювальної лабораторії в галузі забезпечення якості вимірювань є підтримування високого рівня проведення  вимірювань, одержання об’єктивної та достовірної інформації про фактичні значення показників об’єктів вимірювань, їхньої відповідності вимогам нормативних документів, методикам виконання вимірювань. Аналітичні дослідження проводять висококваліфіковані спеціалісти – хіміки-аналітики. Гарантуємо точність, надійність, швидкість виконання аналізів. Складаємо протокол одержаних результатів і робимо заключення про склад проби. Ми співпрацюємо як з організаціями так і з приватними особами.

Аналітичні визначення.

У хіміко-аналітичній лабораторії проводять широкий спектр досліджень різноманітних об’єктів довкілля:
  • дослідження властивостей і показників складу природних (поверхневих, підземних), питних та очищених стічних вод: органолептичних, водневого показника, масової частки сухого залишку, суспендованих речовин, макрокомпонентів, сполук нітрогену, мікроелементів, іонів хімічних елементів, АПАР, вільного двооксиду вуглецю, Оперм, ХПК, БСК5, розчиненого кисню, нафтопродуктів та фенолів;
  • визначення фізико-хімічних характеристик та показників складу ґрунтів: кислотно-основних характеристик, обмінної кислотності, ємності катіонного обміну, масової частки органічної речовини, карбонатів, сухого залишку водної витяжки, вмісту водорозчинних форм іонів, обмінних (рухомих), кислоторозчинних форм металів та їхнього валового вмісту;
  • визначення загального складу ґрунтів та гірських порід (в перерахунку на оксиди елементів);
  • визначення вмісту елементів у біоматеріалах.
Усі аналітичні дослідження виконують згідно з чинною нормативно-технічною документацією (ДСТУ, МВВ, КНД та ін.), яка є в розпорядженні лабораторії, власними методиками та наведеними в спеціальній літературі.

Інформація про методи аналізу.

Лабораторія обладнана необхідним устаткуванням та приладами, які забезпечують високу точність, оперативність і достовірність аналізу. Визначення проводяться:
  • органолептичним (присмак, запах, колір),
  • ваговим (визначення сухого залишку, вмісту сульфатів, нафтопродуктів),
  • титрометричним (визначення твердості, лужності. вмісту хлоридів, карбонатів, гідрокарбонатів, кальцію, магнію, розчиненого кисню, вільного двоокису вуглецю, окисності, БСК, ХСК, брому, йоду та ін.),
  • потенціометричним (вимірювання рН, визначення вмісту фторидів),
  • спектрофотометричним (визначення амонію, нітритів, нітратів, фосфатів, кремнію, бору, заліза загального, аніонних поверхнево-активних речовин, фенолів та ін.,)
  • атомно-абсорбційним (визначення натрію, калію, літію, стронцію та ряду важких металів (міді, цинку, марганцю, кобальту, нікелю, кадмію, свинцю, хрому, срібла у водах та ґрунтових витяжках) методами. Градуювання засобів вимірювальної техніки і контроль правильності результатів вимірювань проводять із використанням стандартних зразків (ДСЗУ).
Вартість аналізу договірна і залежить від набору показників, які потрібно проаналізувати та кількості проб, переданих на дослідження, та розраховується для кожного замовлення окремо.

Контакти.

Адреса: Україна, 79060, м. Львів, вул. Наукова, 3а, Інститут геології і геохімії горючих копалин НАН України (хіміко-аналітична лабораторія) E-mail: igggk@mail.lviv.ua Тел. приймальні Інституту  (032)263-25-41 ; факс 263-22-09 моб. тел. +380975245488 (з 10 до 18 год)